Gra z klocków Lego - Chińczyk

Teraz, kiedy spędzamy cały czas w domu, jednym z najważniejszych zajęć moich dzieci jest budowanie z klocków Lego. Ich kreatywność zaskakuje mnie każdego dnia i sama też staram się nie zostawać w tyle.  

Klocki od dawna są u nas najbardziej pożądaną zabawką, nigdy nie służyły za ozdobę zbierająca kurz w gablocie. Czasem nawet zastanawiam się co by powiedział rasowy kolekcjoner gdyby zobaczył trzylatka "przebudowującego" dwudziestoparoletni zestaw piracki, ze względu na swój wiek, zwany unikatem ;) No cóż, skoro to zabawka to i do zabawy powinna służyć, takie moje zdanie.


na zdjęciu gra chińczyk zbudowana z klocków lego na zielonej płytce, za pionki posłużyły ludziki lego


W przeszłości powstawały już z naszych klocków ciekawe konstrukcje takie jak:

Labirynt 

Układanka Tetris

Gra sylabowa

Zegar


A teraz do tego grona dołącza seria gier z Lego, którą zapoczątkował znany (ale czy lubiany?) Chińczyk.

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach gdzie półki sklepowe uginają się od przeróżnych kolorowych i ciekawych gier planszowych, chińczyk ze swoją mechaniką zostaje lekko w tyle. 

Zupełnie szczerze muszę przyznać, że dla nas największą frajdą było samo budowanie gry. Rozgrywka już niestety nie porwała. To dlatego, że moje dzieci grają dużo i od dawna i oczekują żeby gry były nieco bardziej wymagające i mniej losowe. 

Jeśli jednak jesteście na początku przygody z planszówkami to Chińczyk może być pewnym rozwiązaniem.

Niemniej jednak, niezależnie czy to Chińczyk czy jakakolwiek inna konstrukcja, zachęcam Was do eksperymentowania z grami i klockami. Nikt nie powiedział, że trzeba budować tylko według instrukcji lub grać zgodnie z zasadami. Puśćcie wodze fantazji i działajcie :)
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza